Nasze małe maluszki mimo, że mają dopiero 3 i 4 latka nie boją się żadnego wyzwania. Na naszych zajęciach wspólnie postanowiliśmy zrobić sałatkę owocową. Każdy przyniósł na zajęcia swoje ulubione owoce.

Wszyscy mieliśmy soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, założyliśmy czapki kucharskie w których wyglądaliśmy jak prawdziwi kucharze. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! – tak oceniały nas Panie kucharki z naszego przedszkola wraz z Panią Dyrektor. Na zakończenie naszych zajęć ze smakiem wszystko zjedliśmy. Było pysznie, kolorowo i co najważniejsze bardzo zdrowo!