Pewnego październikowego poranka do drzwi naszej sali zapukał Pan policjant – asp. Zbigniew Bohucki z Komisariatu Policji w Jasienicy, który był ogromną niespodzianką dla naszych małych przedszkolaków.

Dzieci zobaczyły prawdziwe policyjne kajdanki, które zaprezentował nasz gość. Policjant zwrócił uwagę dzieci na kolor umundurowania, przybliżył im na czym polega praca Policjanta oraz zwrócił uwagę na zasady bezpieczeństwa. Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. To był dzień, który na długo pozostanie w pamięci dzieci.