Poprzez różnego rodzaju gry i zabawy, piosenki i wierszyki, kolorowanki, nasze małe przedszkolaki uczyły się rozpoznawać i nazywać poszczególne dary jesieni: warzywa, owoce i grzyby . Na naszych zajęciach m.in. wyklejaliśmy z kolorowego papieru jabłuszko i piękną, żółciutką gruszkę. Nasze najmłodsze dzieci doskonale wiedzą, że w darach jesieni z sadu i ogrodu znajdziemy same witaminki.

Jesień przyniosła nam również wiatr, który strącił z drzew piękne liście, które malowaliśmy farbą metodą paluszkową. Z naszych liści powstało piękne, kolorowe drzewo, które było dekoracją w szatni. Zabawy było co niemiara, kiedy kolorowa farba pokrywała oprócz liści też nasze ubrania.

Na naszych zajęciach poznawaliśmy grzyby jadalne i trujące. Wykonaliśmy pracę plastyczną ”Grzybek” z użyciem kaszy, kawy oraz fasoli. Chętne dzieci degustowały się ziarenkami kawy oraz jej zapachem. Poznały również walory kaszy i fasoli.

Każdy dzień jest kolejnym krokiem  do wyśmienitej wspólnej zabawy. Poznajemy się nawzajem i odkrywamy jak wspaniale jest być razem w przedszkolu.