Pieczemy świąteczne pierniczki

Pewnego grudniowego dnia na nasze zajęcia zaprosiliśmy tatę Szymka, który jest kucharzem na wspólne pieczenie pierniczków. Dzieci po przywitaniu rodziców Szymka najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki.

Poznały składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka.  Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków, przy pomocy foremek.

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.  Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY PANU DAMIANOWI ORAZ PANI MAGDZIE ZA ZAANGAŻOWANIE SIĘ W ŻYCIE NASZEJ GRUPY.

Zdjęcia z galerii

Odsłony: 77