11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

W naszym przedszkolu obchodziliśmy
101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uczestniczyły w koncercie muzycznym „Kocham Cię Polsko!” oraz w spotkaniu z harcerzami. Na naszych zajęciach poznawaliśmy symbole narodowe oraz zaprezentowaliśmy na naszej akademii przedszkolnej pieśń patriotyczną „Przybyli Ułani Pod Okienko”. Głównym celem naszych zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji.