Budząca się do życia przyroda - pierwsze przebiśniegi, krokusy, śpiewające skowronki przypominają nam o nadejściu nowej pory roku. Nasza przedszkolna tradycja powitania wiosny rozpoczyna się od wspólnego robienia słomianej kukły - Marzanny, zimowej panny. Wspólnych zabaw, śpiewania  piosenek oraz recytacji wierszy o tematyce wiosennej.

"Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy!" - tymi słowami nasze przedszkolaki wyruszyły nad pobliską rzekę, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą czekają z niecierpliwością dorośli i dzieci.

Barwny korowód dzieci z kolorowymi chustami i kwiatami okrążył całe Jaworze, by przepędzić panującą zimę.

Aby tradycji stało się zadość - słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały.

Z wiosennym pozdrowieniem – grupa Motylków