Bal karnawałowy

Czas karnawału, to nie tylko atrakcyjny okres dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Niejedno z nich wyczekuje z utęsknieniem na ten szczególny dzień, od wielu dni, a nawet tygodni, w którym może pójść na bal w wymarzonym przez siebie stroju.

Również w naszym przedszkolu, dnia 24. lutego, odbył się „Wielki bal karnawałowy”.

Dzieci były poprzebierane w różnorakie, kolorowe stroje. Wielu wcieliło się w bohaterów bajek i filmów. Dziewczynki najczęściej przebrane były za księżniczki, wróżki, nie zabrakło również motyli i biedronek, natomiast chłopcy wybierali strój kowboja, Spidermana, strażaka czy pirata. Przedszkolaki były tak fantastycznie przebrane, że niejedna pani miała trudność w rozpoznaniu swojego podopiecznego.

Całą zabawę karnawałową urozmaicały nam bajkowe elfy. Za ich pośrednictwem, na samym początku imprezy, wszyscy uczestnicy przenieśli się na wybieg , gdzie mogli zaprezentować  swoje stroje karnawałowe. Pomimo braku doświadczenia, dzieci okazały się świetnymi modelami i fantastycznie podołały temu zadaniu. Dzieci za animatorami powtarzały  ciekawe, a niejednokrotnie trudne układy taneczne. Ileż było przy tym zabawy i śmiechu. Przedszkolaki tańczyły w rytm skocznej muzyki w parach, kole i korowodach.