Wiosna na wsi

„Wiosna na wsi"- pod takim hasłem upłynął kolejny tydzień w grupie Pszczółek. Przedszkolaki dowiadywały się o życiu zwierząt, które mieszkają w gospodarstwach.

Zajęcia rozpoczęliśmy od zagadek, następnie naśladowaliśmy ruchem wybrane zwierzątka a na koniec odgadywaliśmy usłyszane odgłosy zwierząt. Przedszkolaki dowiedziały się, że budzi nas o 6 rano piejący kogut, który jest tatą małych pisklaków. Rodzina świnek składa się z taty knura, mamy maciory i małych prosiąt. Żoną konia jest klacz, która jest mamą małych źrebaków. Tata owiec to baran, mama to owca a ich dzieci to małe jagnięta. Rodzina gęsi składa się z taty gąsiora, mamy gęsi i małych gąsiąt. Żoną indora jest indyczka, która opiekuje się małymi indyczętami. Nazywanie członków rodziny zwierząt sprawiło dzieciom troszkę trudności, ale znacznie więcej było przy tym radosnej zabawy i "połamanego języka" :). Na zajęciach nie zabrakło także działań matematycznych, gdzie przeliczaliśmy wszystkie zwierzęta zamieszkujące gospodarstwo. Na zakończenie naszych zajęć wykonaliśmy prace plastyczne.