Prace dzieci , grupa pszczółki

Dzień postaci z bajki

Dzień postaci z bajki

We wrześniu obchodziliśmy święto " DZIEŃ POSTACI Z BAJKI"
Spotkanie rozpoczęliśmy prezentacją multimedialną „ W krainie bajek”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

Na zakończenie naszego bajkowego dnia wykonaliśmy plakat 
pt. "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" oraz wyruszyliśmy w przebraniach krasnali na Goruszkę w poszukiwaniu naszej Śnieżki. 
Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”


Zdjęcia w galerii

Odsłony: 680

Grupy Dzieci