Prace dzieci , grupa pszczółki

PSZCZÓŁKI W GALERII BWA W BIELSKU

        Zajęcia artystyczne to duża frajda, ale przede wszystkim to niezły zestaw ćwiczeń dla naszego mózgu.

Dlatego dzieci z grupy Pszczółek Publicznego Przedszkola nr 1 w Jaworzu wzięły udział w zajęciach ceramicznych prowadzonych przez Panią Małgorzatę Krzempek w Galerii BWA w Bielsku-Białej. W czasie pierwszego spotkania dzieci dowiedziały się jakim bogactwem naturalnym jest glina, gdzie występuje oraz do czego służy. Poprzez lepienie, ugniatanie  dały ponieść się swojej wyobraźni i przeżyły radość tworzenia, rozwijając przy tym motorykę palców i dłoni.  Wymagało to zaangażowania dzieci, cierpliwości i koncentracji.  Sama zabawa gliną była dla dzieci przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, przedszkolaki były zachwycone. Powstały niepowtarzalne prace, które następnie zostały zabrane do wypalenia w piecu, a na kolejnej wizycie zostały pięknie pomalowane przez dzieci. Zabawa z gliną naturalną okazała się doskonałą formą aktywności dziecięcej. Korzystając z wizyty  w Galerii mieliśmy również okazję zobaczyć wystawę pt.. „Usłyszeć Ziemię" dotyczącą  konstruowania ceramicznych obiektów dźwiękowych.

             Bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Krzempek za poświęcony nam czas. Zajęcia prowadzone przez Panią były pełne twórczej aktywności, dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Nasze małe Pszczółki bardzo polubiły pracę z gliną, co widać na załączonych fotografiach.

Zdjęcia z galerii

Odsłony: 340

Grupy Dzieci