Poranek Wielkanocny

„Witajcie koledzy wspaniali w ten wielkanocny czas, bo dziś tu zaśpiewamy i zatańczymy wraz. Alleluja! Alleluja! Wielka radość w sercach płynie, spotkaliśmy się tutaj, jak w prawdziwej rodzinie”.

Tymi słowami 12 kwietnia rozpoczęły się zajęcia integracyjne z kolegami, starszakami ze szkoły podstawowej. Już dzień wcześniej samodzielnie przygotowaliśmy wyjątkowe świąteczne smakołyki: waflową roladę bananową, a w środę przy bogato zastawionym wielkanocnym stole zaprezentowaliśmy swoje umiejętności wokalne, taneczne.

Wraz ze starszymi kolegami bawiliśmy się z wielkanocnymi pisankami, a smaczny poczęstunek w postaci sałatki jajecznej, biszkoptowych babeczek i bananowej rolady uświetnił te zajęcia. Włączając dzieci w przygotowania, nie tylko przekazujemy im świąteczne zwyczaje, ale przy udziale tworzymy własne unikatowe tradycje rodzinne.

Z pewnością najmłodsze pokolenie będzie je bardzo miło wspominać i kontynuować w przyszłości. Korzystając z tej okazji przedszkolaki składają wszystkim świąteczne życzenia WESOŁEGO ALLELUJA!