Święta wielkanocne tuż tuż

Święta wielkanocne tuż tuż

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Warto wraz z dziećmi poznawać tradycje i zwyczaje,a rozmawiając o ich znaczeniu zwrócić uwagę na ten naturalny rytm życia, któremu wszyscy podlegamy.

Już na początku kwietnia rozpoczęliśmy przygotowania do tych Świat. Chcąc zaangażować przedszkolaki w wielkanocne przygotowania zorganizowaliśmy wiele zajęć i kreatywnych zabaw. Dzieci poznały wiersze, piosenki, inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz stare, ludowe zabawy związane z tymi świętami. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to również tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały. Przedszkolaki malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły kurczaczki, baranki i zajączki wielkanocne, kartki świąteczne, koszyczki. Oto pamiątkowe zdjęcia z naszych świątecznych zajęć:

Zdjęcia z galerii

Odsłony: 254

Grupy Dzieci