Wiosna u Słoneczek

SŁONECZKA

Wiosna

Maj zaprasza wszystkich do wesołych zabaw wśród pięknej, kolorowej przyrody. Organizujemy spacery i wycieczki w różne środowiska przyrodnicze. Zachęca to dzieci do obserwowania mieszkańców łąki, stawu, ogrodu, gospodarstwa wiejskiego itp.

WIZYTA NA WIEJSKIM PODWÓRKU


Podczas zajęć poznaliśmy różne zwierzęta hodowlane na wsi. Śpiewaliśmy piosenki
i bawiliśmy się do muzyki. Podczas zabaw dydaktycznych poznawaliśmy rodziny zwierząt
z gospodarstwa wiejskiego, odszukiwaliśmy nieprawidłowości na obrazkach. Podczas ćwiczeń słuchowych rozpoznawaliśmy i naśladowaliśmy głosy różnych zwierząt. Tworzyliśmy nowe nazwy zwierząt do zabawy "Dziwne zdjęcia". Wykonaliśmy różnorodne prace plastyczno – techniczne: "Prosiaczka brudaska", konika i kaczuszkę. Oto  efekty naszej pracy.

Zdjęcia z galerii

WIOSNA NA ŁĄCE

Prawie codziennie podziwiamy z dziećmi w pełni rozkwitającą przyrodę na łące. Jest to okazja do prowadzenia obserwacji przyrodniczych, aby zwrócić dzieciom uwagę na piękno naszej przyrody. Bo piękna i zdrowa przyroda to także zdrowie nas wszystkich. Aby była ona zawsze piękna, każdy musi o nią dbać. Mały czy duży człowiek może przyczynić się do jej ochrony. Zachwycamy się więc barwnymi motylami, biedronkami.  Tańczymy i bawimy się do muzyki oraz wykonujemy różnorodne prace plastyczne: mrówki w mrowisku, ślimaki, pszczółki, żabki oraz sowy. Zobaczcie sami.

Zdjęcia z galerii

MAJOWE ZAJĘCIA DOGOTERAPII

Po raz pierwszy poznaliśmy nową towarzyszkę zabaw Iwon. Ta brązowa labradorka,  jest bardzo miła i delikatna i także chętnie bawi się z nami.

Zdjęcia z galerii

Odsłony: 297

Grupy Dzieci