Zaczynamy nowy rok szkolny

Zaczynamy nowy rok szkolny, grupa słoneczka

Zaczynamy nowy rok szkolny.Po radosnych i wesoło spędzonych wakacjach wracamy do naszego przedszkola. We wrześniu przedszkole wita wszystkie dzieci wracające po przerwie wakacyjnej oraz te, które po raz pierwszy przekraczają próg przedszkola.

 

Aby ułatwić dzieciom przystosowanie się do życia przedszkolnego, organizujemy różne ciekawe zabawy integracyjne z zastosowaniem muzyki i różnorodnych rekwizytów. Współtworzymy przyjazną atmosferę w grupie, poznajemy swoje imiona, Zabawy lalkami, pluszakami, pajacykami i zabawy paluszkowe to ulubione zajęcia dzieci w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu.

Jak każdego roku, zapoznajemy dzieci z pomieszczeniami przedszkola i wspólnie z przedszkolakami urządzamy salę zajęć. W pierwszych dniach pobytu w przedszkolu, ustalamy i przypominamy dzieciom podstawowe zasady i reguły postępowania kodeks przedszkolaka. Wspominamy wakacje. Rysujemy kredkami, flamastrami, wyklejamy wiele ciekawych pracy plastycznych. Zobaczcie sami:

Jeżeli tylko pogoda nam sprzyja wychodzimy na spacery, przechadzki i poznajemy bliższe i dalsze otoczenie naszego przedszkola.

Chcemy być wysportowani i sprawni, dlatego też korzystamy z zabaw ruchowych na świeżym powietrzu, bawimy się na boisku i placach zabaw

Odsłony: 294

Grupy Dzieci