Jesień w sadzie

Jesienią, gdy tylko pogoda nam sprzyja chodzimy z dziećmi na spacery i wycieczki szukając różnych skarbów: kasztanów, żołędzi, owoców, kolorowych liści.

Ponieważ otoczenie Jaworza sprzyja obcowaniu z przyrodą, staramy się, aby dzieci poznały różne środowiska przyrodnicze i wiedziały, jakie tam znajdą skarby jesieni. Dlatego też wspólnie z dziećmi poznajemy dary: ogrody, sadu, lasu i pola.
Dzieci coraz bardziej spragnione są poznania otaczającego je świata. Dlatego też przy każdej okazji bawimy się zgromadzonymi darami jesieni. W pierwszym tygodniu października bawiliśmy się owocami. Te jesienne skarby inspirowały nas do podejmowania ciekawych działań. Staramy się, aby dzieci poznawały otaczający je świat różnymi zmysłami. Podczas tych zabaw dzieci mogły oglądać, dotykać, porównywać, smakować owoców zebranych w naszych sadach i ogrodach.

Nie zabrakło także zabaw ruchowych z muzyką. Urządziliśmy nawet bal owocowy. Tańce i pląsy do skocznej muzyki to nieodzowne elementy takich zabaw.

To są nasze korale owocowe, układaliśmy je według określonego rytmu.

A to już nasza praca plastyczna "Talerz owocowy" wycinaka z kolorowego papieru. Nasz talerz ozdobiliśmy flamastrami.

Chętnie uczestniczymy także w zajęciach matematycznych. Potrafimy sprawnie przeliczać elementy w zbiorach. To nasze jabłonki z określoną ilością jabłek.

Wiemy, że sałatki owocowe są pyszne i zdrowe. Dlatego też postanowiliśmy na zajęciach sami przygotować taką sałatkę. Świetnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Pamiętaliśmy o bezpieczeństwie i higienie przygotowania posiłków, a nasza sałatka była naprawdę smaczna. Zobaczcie sami: