A deszcz pada i pada

 

Listopad zachęca nas do obserwowania tego, co dzieje się za oknem. Jesienna szaruga wcale nie musi być nudna.

Wiejący wiatr czy padający deszcz może być inspiracją do prowadzania różnego rodzaju zabaw z kropelkami deszczu czy parasolem. Poznajemy utwory: J. Kulmowej, D. Gellner, elementy pogody. Bawimy się z różnymi przyborami, śpiewamy piosenki, słuchamy i tworzymy sami muzykę grając na instrumentach perkusyjnych.
To nasze zabawy rytmiczno - ruchowe z zastosowaniem różnorodnych przyborów: laseczek, gazet, chust, krążków.

 

Zdjęcia z galerii

Wykonujemy także prace plastyczne różnymi technikami. " Kolorowy parasol" to praca etapowa wykonana różnorodnymi technikami. Najpierw wykonaliśmy tło techniką: "mokre w mokrym na słodko". Malowaliśmy kartkę grubą warstwą, wodą z cukrem. W dalszej części na mokrym papierze odbijaliśmy farbą i patyczkiem kropelki deszczowe. W kolejnym dniu wykonaliśmy parasol, z wykorzystaniem muzyki (metod D. Dziamskiej "Edukacja przez ruch") kreśliliśmy leniwe ósemki i z nich wyczarowaliśmy te oto parasole.

Zdjęcia z galerii

Odsłony: 255

Grupy Dzieci