Niedługo Boże Narodzenie

Święta to wyjątkowy czas. W oczekiwani na te niezwykłe i wymarzone chwile, nasze dzieci pomagały porządkować i dekorować sale

, rozmawiały o tym, w jaki sposób w ich domach spędza się święta, a w szczególności wigilię.
Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z opowiadaniem "Wyprawa po choinkę". Układały historyjkę obrazkową zgodnie z treścią wysłuchanego utworu. Dekorowały przedszkolne drzewko w sali, rozwiązywały świąteczne zagadki. Potem oczywiście nie zabrakło zabaw ruchowych z muzyką. "Taniec choinkowych krasnali", czy "Choinkowy łańcuch" to niektóre elementy naszych świątecznych zajęć.

Nawiązując do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Słoneczka z wielkim zaangażowaniem przygotowały się do inscenizacji Bożonarodzeniowej. Wykonywały także prezenty " Świąteczne, szyszkowe choinki" dla swoich rodziców.