Zwierzęta zimą

Zwierzęta zimą

Podczas styczniowych zajęć przypominamy dzieciom, że w należy pomagać ptakom i innym mieszkańcom lasu przetrwać ten trudny dla nich zimowy okres.

Słoneczka spotkały się z bohaterem opowiadań H. Łochockiej, wróbelkiem Elemelkiem. Opowiadanie zatytułowane "O wróbelku Elemelku, pustym brzuszku i rondelku" wraz z historyjką obrazkową uzmysłowiły dzieciom trudną sytuację tych skrzydlatych przyjaciół w czasie zimy. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały w grupach "Ptasią stołówkę" - metodą collagu. Najpierw wykleiły drzewo z wydzieranki z szarego papieru. W kolejnym dniu każde dziecko wykonywały ptaki z kolorowych kół. Na koniec dzieci doklejały różnorodne ziarna do naszej leśnej stołówki.

 

Zdjęcia z galerii

To są "Karmniki zimową porą" i "Śniegowe bałwanki " wykonane techniką wycinanki.

Zdjęcia z galerii

Podczas zagadek poznawaliśmy różne ptaki, które zimują w naszym kraju.Uczyliśmy się na pamięć wiersza T. Kubiaka "Ptaszki". Podczas zabawy ruchowe dzieci ilustrowały ruchem treść utworu. Śpiewaliśmy piosenkę A. Więcławskiego "Sikorka i słoninka", uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych z wykorzystaniem emblematów i drewienkami.

Zdjęcia z galerii

Wychodzimy także na spacery, aby dokarmiać naszych skrzydlatych przyjaciół.

Zdjęcia z galerii

Odsłony: 273

Grupy Dzieci