Czekamy na wiosnę

Czekamy na wiosnę

W marcu, jak zwykle z niecierpliwością wyglądamy słonecznych dni, by móc w terenie poszukać pierwszych zwiastunów wiosny.

Wszyscy oczekują przyjścia wiosny: zarówno ludzie, jak i zwierzęta, ptaki i rośliny. Wychodząc codziennie na spacery: do lasu, parku na łąkę, podziwiamy kolorowe krokusy i białe przebiśniegi. Próbujemy przenieść trochę wiosny do kącika przyrody, ale nie zrywamy roślin, które są pod ochroną. Natomiast gałązki bazi, forsycji czy leszczyny wspaniale dekorują nasz kącik przyrody. Podczas zajęć poznajemy wiele oznak wiosny, obserwujemy marcową pogodę i wykonujemy wiele ciekawych prac. Podczas zabawy słownej „Wiosenne skojarzenia” wykonaliśmy wiosenną mapę mentalną

A już od poniedziałku prężnie przygotowujemy się do pożegnania zimy i powitania wiosny. Poznamy Marzannę, piosenki, zabawy oraz tradycje związane z nadejściem wiosny. Wiosenne dekorujemy sale i pomieszczenia przedszkolne. Uczymy się rymowanek, piosenek o tematyce wiosennej, tańczymy w wiosennych rytmach gdyż chcemy uroczyście powitać panią wiosnę. Ponadto dzieci inscenizowały utwór J. Brzechwy „Przyjście wiosny”, bawiły się z wiosenną pajęczynką. Nie było czasu na nudę. Zobaczcie sami.

Zdjęcia z galerii

Odsłony: 343

Grupy Dzieci