Zajęcia edukacyjne Unikids

30 marca to dzień kolejnego spotkania w naszej Gminnej Bibliotece. 2 kwietnia przypada termin Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich.

Dlatego też podczas zajęć bibliotecznych dzieci poznały wybitnego autora baśni Pana H. CH. Andersena. Dowiedziały się, jak powstaje książka
i czym różni się książka dla dzieci, od książki dla dorosłych. Ponadto Pani Małgosia urządziła dla przedszkolaków bajkowe zagadki, podczas których dzieci wykazały się świetną znajomością bajek. Na koniec mogliśmy pooglądać różne kolorowe książki, a Cycero miał rację twierdząc, że: „czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomysłowości daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”. To są pamiątkowe zdjęcia z tego spotkania: