Pani Kasia i Pani Ania z grupy II ogłosiły przedszkolny konkurs plastyczny „Dbamy o Ziemię”. Również dzieci z grupy IV aktywnie włączyły się w konkurs wykonując prace plastyczne różnymi technikami.

Grupa IV Konkurs plastyczny

Pracowite Mrówki nigdy nie zwalniają nawet podczas kwarantanny aktywnie pracują. W pierwszym tygodniu maja mówiliśmy o naszych ulubionych książkach i przedszkolaki wykonywały ilustracje do swoich ulubionych książek. Oto niektóre z nich.

Grupa IV Moja ulubiona bajka

7 lutego do grupy Mrówek zawitał tata Kornela Pan Marek Pinta i przyniósł ze sobą książkę „Przygody Misia Paddingtona”. Przedszkolaki radośnie reagowały na przygody głównego bohatera. Dziękujemy i zapraszamy.

2 marca dzieci kolejny raz wyjechały do BCK na sztukę pt. ”Przyjaciele z Bullerbyn” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Kolorowa scenografia, ciekawa choreografia i muzyka wpadająca w ucho tak zafascynowały dzieci, że nie bardzo chciały wracać do przedszkola.

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 4 lutego podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w „Locie samolotem” z Panem Sebastianem. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie dlatego 20 lutego przedszkolaki poznawały tradycje „Zapustów” jako ostatniego czwartku karnawału. Dlatego w ten dzień można zjeść „małe co nieco” więc były faworki i pączki .

31 styczeń kolejny raz odwiedziła nas mama Oliwki Pani Edyta Lemanik. Tym razem czytała dzieciom „Opowieści dla Przedszkolaków”.

20 lutego przedszkolaki ponownie odwiedziły Gminną Bibliotekę. Ponieważ tematem tygodnia by teatr Pani Bogusia prezentowała różne kukiełki i pacynki oraz czytała o przygotowaniach Bolka i Lolka do przedstawienia. Pracowite Mrówki w przedszkolu również wykonały swoje kukiełki.

30 stycznia kolejny raz przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Gminną. Tematem tego spotkania była zima.

12 lutego Pracowite Mrówki pierwszy raz zetknęły się ze zjawiskiem luminescencji. Zobaczyły, że napoje, bilety, banknoty i niektóre owoce są w stanie emitować pochłonięte promienie ultrafioletowe. Poznały rywanol i fluoresceinę.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego Pracowite Mrówki zaprosiły swoje Babcie oraz Dziadków

29 stycznia na uroczystości z tej okazji.