Pani Kasia i Pani Ania z grupy II ogłosiły przedszkolny konkurs plastyczny „Dbamy o Ziemię”. Również dzieci z grupy IV aktywnie włączyły się w konkurs wykonując prace plastyczne różnymi technikami.

Grupa IV Konkurs plastyczny

Pracowite Mrówki nigdy nie zwalniają nawet podczas kwarantanny aktywnie pracują. W pierwszym tygodniu maja mówiliśmy o naszych ulubionych książkach i przedszkolaki wykonywały ilustracje do swoich ulubionych książek. Oto niektóre z nich.

Grupa IV Moja ulubiona bajka

2 marca dzieci kolejny raz wyjechały do BCK na sztukę pt. ”Przyjaciele z Bullerbyn” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Kolorowa scenografia, ciekawa choreografia i muzyka wpadająca w ucho tak zafascynowały dzieci, że nie bardzo chciały wracać do przedszkola.

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie dlatego 20 lutego przedszkolaki poznawały tradycje „Zapustów” jako ostatniego czwartku karnawału. Dlatego w ten dzień można zjeść „małe co nieco” więc były faworki i pączki .

12 lutego Pracowite Mrówki pierwszy raz zetknęły się ze zjawiskiem luminescencji. Zobaczyły, że napoje, bilety, banknoty i niektóre owoce są w stanie emitować pochłonięte promienie ultrafioletowe. Poznały rywanol i fluoresceinę.

20 lutego przedszkolaki ponownie odwiedziły Gminną Bibliotekę. Ponieważ tematem tygodnia by teatr Pani Bogusia prezentowała różne kukiełki i pacynki oraz czytała o przygotowaniach Bolka i Lolka do przedstawienia. Pracowite Mrówki w przedszkolu również wykonały swoje kukiełki.

7 lutego do grupy Mrówek zawitał tata Kornela Pan Marek Pinta i przyniósł ze sobą książkę „Przygody Misia Paddingtona”. Przedszkolaki radośnie reagowały na przygody głównego bohatera. Dziękujemy i zapraszamy.