Kolejna impreza, jaka zapisał się na stałe w kalendarz uroczystości przedszkolnych to długo wyczekiwany przez dzieci „Bal karnawałowy” . Tego dnia sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą salę balową.

Styczeń jest szczególnym miesiącem dla naszych Babć i Dziadków. Są to osoby bardzo ważne w życiu każdego dziecka. Tak wiele Im nieraz zawdzięczają. Za ich dobroć       i miłość chcą w szczególny sposób podziękować . Dlatego dzieci z naszej grupy wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla swoich Babć i Dziadków uroczystość z przedstawienie zimowo - świąteczne.

Przedszkolaków odwiedził specjalny gość pies Ivet ze swoją opiekunką Panią Jolą.

W dniu 18 grudnia w naszej grupie odbyło się spotkanie z ekologiem. Podczas tego spotkania  dzieci dowiedziały się, jak należy prawidłowo dbać o Ziemię, aby ludzie  mogli żyć w zdrowym i czystym środowisku. Ponadto nasze przedszkolaki nauczyły się prawidłowej segregacji odpadów.

7 listopada w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny. Zaproszeni muzycy zaprezentowali wszystkim dzieciom piosenki patriotyczne.

W okresie przedświątecznym w naszej sali zapachniało pierniczkami. Przedszkolaki ,,zamieniły się” w małych cukierników.

W listopadzie zaprosiliśmy na spotkanie do naszej grupy harcerzy. Dzieci zapoznały się z mundurem , ideą harcerską oraz z symbolami harcerskimi .

4 grudnia to dzień, w którym swoje święto obchodzą górnicy. Tato jednej z dziewczynek - Nadii L. – górnik, odwiedził w tym dniu dzieci z grupy III. Ciekawie opowiadał o swojej pracy, pokazał zdjęcia kopalni i maszyn górniczych, pozwolił przymierzyć górniczy kask i dotknąć najprawdziwszej bryły węgla, co szczególnie zainteresowało chłopców.

W miesiącu październiku, w naszym przedszkolu ogłoszono konkurs pt: „Dary jesieni w rodzinnej twórczości plastyczno-technicznej”.

W dniu 23 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W blasku jesiennego słoneczka przedszkolaki udały się na boisko szkolne, gdzie uczestniczyły w jesiennej gimnastyce.