„Znasz zwierzątko ze skrzydłami i czarnymi kropeczkami? Tak, znam dobrze biedroneczki, są czerwone i w kropeczki! (…)”

Nauką tej piosenki oraz zabawami integracyjnymi, pozwalającymi  dobrze się poznać, dzieci z grupy 4 rozpoczęły nowy rok szkolny. „Pracowite Biedronki” poznały już nowe otoczenie, w którym będą spędzać czas. W porównaniu z  przedszkolem, szkoła, w której mieści się sala, wydaję się ogromna, dlatego też dzieci  dzielnie stawiają czoła nowym wyzwaniom.

na zdjęciu grupa Wiewórek

Grupa „Wiewiórek” w tym roku szkolnym liczy 18 dzieci (8 dziewczynek i 10 chłopaków), którymi codziennie opiekuje się pani Kasia, a dzielnie  pomaga jej każdego dnia pełna energii i wigoru pani Ola. Dzieci z chęcią i uśmiechem na buziach i  uczęszczają co  dnia do przedszkola. Tworzą grupę  żywą i aktywną, są ciekawe świata. Lubią uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach , co sprzyja zdobywaniu nowych wiadomości i umiejętności. Podczas zabaw swobodnych dziewczynki wybierają zabawy plastyczne (rysowanie ,kolorowanie, wycinanie, klejenie), natomiast chłopaki preferują zabawy konstrukcyjne, wykorzystując do nich różnego rodzaju klocki. Podczas sprzyjających warunków atmosferycznych uwielbiają spędzać czas w naszym dużym  ogrodzie przedszkolnym i korzystać ze sprzętu terenowego oraz chodzić na spacery po najbliższej okolicy, w czasie których mogą podziwiać piękne, malownicze widoki Jaworza.

Jesteśmy już rok starsi i czekają nas nowe wyzwania. Poprzez zabawę powoli będziemy wkraczać w świat liter i liczb. Więc dzieciaki do dzieła!!!

na zdjęciu grupa najmlodsza misie

Grupa ,,Misie”

Jestem sobie mały miś.

Bawię się w przedszkolu dziś.

Mam dwa uszka do słuchania,

dwie rączki do pomagania,

buzię co mówi cichutko,

nogi co chodzą wolniutko.

Teraz dotknę kolan dwóch –

taki jestem Misiu zuch!

Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu. Nasza sala jest kolorowa i są w niej różne zabawki. Bardzo lubimy zabawy kołowe z muzyką, zabawy ruchowe, budować różne budowle podczas zabaw konstrukcyjnych, a także wykonywać prace plastyczne. Na zajęciach uczymy się krótkich piosenek i wierszy. Jesteśmy bardzo ciekawi świata i interesujemy się wszystkim tym co nas otacza. Wychowawcą grupy jest Pani Ania Rak. Codziennie czuwa nad nami Pani Dyrektor Jolanta Bajorek. O czystość, ład i porządek w sali dba Pani Ewa Podsiadło.

1.jpg

WSPANIAŁA GRUPA ŻABEK

2.jpg

Grupa Żabki to dzieci w wieku 4 i 5 lat.  Żabki w nowym roku szkolnym uczą się zasad współżycia w grupie , samodzielności, oraz zawierają nowe znajomości. Są ciekawi świata i interesują się wszystkim, co ich otacza. Poznają nową salę przedszkolną i rówieśników, z którymi spotykają się codziennie. Dużo czasu spędzają na wspólnej zabawie, ale pamiętają również o rozwijaniu umiejętności samoobsługowych. Uczą się tańczyć, śpiewać, rysować i malować.
Propagują zdrowe nawyki żywienia, zdrowy styl życia i gdy tylko pogoda na to pozwala, wychodzą na spacer, by jak najlepiej poznać najbliższą okolicę, obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie. W naszej grupie nigdy nie brakuje śpiewania i muzyki, która jest ważnym elementem każdego dnia w przedszkolu. Nasze panie są zawsze uśmiechnięte i mają przygotowany dla nas ciekawy program zabaw i zajęć dydaktycznych. Nowy rok szkolny będzie obfitował w niezapomniane, wspaniałe chwile spędzone wspólnie. A praca przyniesie nam satysfakcję i radość z poznawania pięknego świata.

Codziennie opiekuje się nami Pani Patrycja Kłaptocz oraz Pani Agnieszka Pomper.

O ład i porządek w naszej sali dba Pani Aleksandra Duszek.

3.jpg

na zdjęciu grupa Pracowitych Mrówek

Witamy – to my "Pracowite Mrówki" wspaniała gromada 6 - latków. To nasz ostatni rok zabawy i nauki w przedszkolu, więc chcemy intensywnie wykorzystać ten czas! Wraz z Panią Rositą i Panią Dorotą oraz pomocą Pani Ireny codziennie dowiadujemy się nowych rzeczy i poznajemy otaczający Świat.

Jesteśmy koleżeńscy, uśmiechnięci i kreatywni. Lubimy przychodzić do przedszkola, bo każdy dzień to nowe i ciekawe wyzwania. Za rok powita nas szkoła, więc musimy się do tego solidnie przygotować!