Konkurs plastyczny „Dbamy o Ziemię”

Pani Kasia i Pani Ania z grupy II ogłosiły przedszkolny konkurs plastyczny „Dbamy o Ziemię”. Również dzieci z grupy IV aktywnie włączyły się w konkurs wykonując prace plastyczne różnymi technikami.

Grupa IV Konkurs plastyczny

Praca plastyczna „Moja ulubiona książka”

Pracowite Mrówki nigdy nie zwalniają nawet podczas kwarantanny aktywnie pracują. W pierwszym tygodniu maja mówiliśmy o naszych ulubionych książkach i przedszkolaki wykonywały ilustracje do swoich ulubionych książek. Oto niektóre z nich.

Grupa IV Moja ulubiona bajka

Tłusty czwartek

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie dlatego 20 lutego przedszkolaki poznawały tradycje „Zapustów” jako ostatniego czwartku karnawału. Dlatego w ten dzień można zjeść „małe co nieco” więc były faworki i pączki .

Czytaj więcej: Tłusty czwartek

Wyjazd do BCK

2 marca dzieci kolejny raz wyjechały do BCK na sztukę pt. ”Przyjaciele z Bullerbyn” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji. Kolorowa scenografia, ciekawa choreografia i muzyka wpadająca w ucho tak zafascynowały dzieci, że nie bardzo chciały wracać do przedszkola.

Czytaj więcej: Wyjazd do BCK

Biblioteka

20 lutego przedszkolaki ponownie odwiedziły Gminną Bibliotekę. Ponieważ tematem tygodnia by teatr Pani Bogusia prezentowała różne kukiełki i pacynki oraz czytała o przygotowaniach Bolka i Lolka do przedstawienia. Pracowite Mrówki w przedszkolu również wykonały swoje kukiełki.

Czytaj więcej: Biblioteka