W ramach działań profilaktycznych przedszkolaki z grupy "Pracowitych mrówek"

30 października odwiedziły gabinet stomatologiczny. Pan doktor Marek Korzan powitał nas bardzo serdecznie i zachęcił do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedział o swojej pracy, zapoznał dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, sprzętem, urządzeniami i narzędziami dentystycznymi.

Wyjaśnił jak się leczy zęby, pokazał dzieciom działanie sprzętu medycznego. Pani asystentka porozmawiała z dziećmi o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpującą odpowiedź . Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności dzieci do dentysty.

Serdecznie dziękujemy Panu doktorowi Markowi Korzan oraz Pani asystentce za ciepłe przyjęcie i poświęcony czas.

 

Zdjęcia z galerii