19 stycznia 2021r dzieci z grupy IV miały okazję uczestniczyć w uroczystym kolędowaniu. Muzyczno-ruchowa zabawa „Łańcuch choinkowy” wprowadziła wszystkich w miłą, świąteczną atmosferę.

Przy dźwiękach nastrojowej muzyki dzieci pięknie  zaprezentowały wiersz B. Formy: „Choinka”. Zgromadzone  wokół betlejemskiej szopki przedszkolaki  śpiewały pełne ciepła i radości świąteczne kolędy. Wigilijna kolacja, sianko pod obrusem, składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem w gronie rodzinnym to tradycje bożonarodzeniowe, o których dzieci z przejęciem opowiadały. Na zakończenie „kolędnicy-wędrownicy z gwiazdą na patyku” śpiewem wyrazili swój entuzjazm i radość z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło zajęć ulubionych przez dzieci plastycznych, w czasie których wykonały ozdobę choinkową.