Poznajemy zawody

Biedronki miały okazję do zastanowienia się nad tym, co będą robić w przyszłości. Zbliżyliśmy się nieco do znalezienia zawodu marzeń podczas zajęć, które pokazały dzieciom, jak wiele mają możliwości… 😊

W ramach programu „Technikoludek” dzieci z grupy IV poznały bliżej działanie komputera, dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z tego sprzętu i jak przydatny może on być w nauce
i zabawie.

Nie od dziś wiadomo, że dinozaury fascynują dzieci. Biedronki miały okazję poznać je nieco lepiej podczas Dnia Dinozaura. Dzieci obejrzały prezentację o dinozaurach, poznały ich nazwy, tropiły je po śladach, a także prowadziły prawdziwe wykopaliska! Udaną zabawę zwieńczyło wykonanie pracy plastycznej. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Grupa Biedronki Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to moment, w którym warto przystanąć na chwilę i pochylić nad potrzebami naszej planety. W przedszkolu staramy się codziennie rozwijać postawy proekologiczne najmłodszych, a podczas święta Ziemi usystematyzować wiedzę na temat przyrody i ekologii.

Mali artyści

W ramach realizacji tematu dnia: „Nocna tajemnica niezwykłej pracowni” dzieci poznały warsztat pracy artysty-malarza, „zwiedziły” w sali przedszkolnej galerę reprodukcji obrazów znanych artystów, poznały technikę malowania na płótnie malarskim  (wspólnie namalowany obraz farbami akrylowymi: „Kwiaty”).