W jesiennym ogrodzie

W październiku realizowany był  kręg tematyczny ,,W jesiennym ogrodzie”. Głównym celem zajęć było poznanie roślin warzywnych i drzew owocowych.   Podczas zajęć dzieci nazywały drzewa i ich owoce, warzywa, układały ze sznurka kontur owocu, przeliczały, segregowały warzywa i owoce, układały rymy. Podczas zajęć plastyczno – technicznych dzieci wykonały wydzierankę sylwet owoców.

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 16 października odbyła się pierwsza ważna uroczystość misiów, a mianowicie ,,Pasowanie na przedszkolaka”. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem pani Dyrektor. Następnie misie zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Były wierszyki, piosenki, tańce i gra na instrumentach. Po występach dzieci, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na Przedszkolaka. Na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał misia, a także słodkości.

Dzień jabłka  grupa misie

1 października dzieci z grupy misiów obchodziły dzień jabłka. Tego dnia dzieci wysłuchały  wierszyka Jana Brzechwy ,,Entliczek pentliczek” powiązanego z inscenizacją. Brały udział w zabawach ruchowych, którym towarzyszyła piosenka ,, Czerwone jabłuszko”.

Kolory jesieni w Naszej grupie

Pani Jesień zawitała nie tylko w kalendarzu ale również odwiedziła grupę misiów. Dzięki przyniesionym darom jesieni kolorowa pora roku zagościła także w naszej przedszkolnej sali.  Przedszkolaki nazywały dary jesieni, przeliczały, układały rymy, segregowały. Nie zabrakła także zabaw ruchowych przy piosence ,,Taniec z listkiem”. Dzieci wykonały z darów jesieni ,,Panią Jesień”.

Dzień chłopaka w grupie Misiów

30 września obchodziliśmy w grupie misiów ,,Dzień Chłopaka”. Z tej okazji dziewczynki z pomocą Pani przygotowały korony ,,Super chłopaka”. W tym dniu na wszystkie przedszkolaki czekało wiele niespodzianek.  Chłopcy otrzymali w prezencie kolorowe krawaciki.  Był to dzień pełen zabaw i radości.