Talent „Kaligrafa”

24 lutego Pracowite Mrówki zdobywały kolejny talent z cyklu „Zdolniacha”. Tym razem był to talent Kaligrafa, dzieci miały do wyboru starannie pisać po śladzie lub odwzorować wyrazy w liniaturze.

Konstruujemy gry

„Jednym z dobrych sposobów wspomagania rozwoju umysłowego dzieci jest wprowadzenie ich w tajniki konstruowania gier, a potem wspólne rozgrywanie każdej ułożonej gry.”

(prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska)

Tłusty czwartek

Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu. 11 lutego przedszkolaki poznały historię pączka i zwyczaj obchodzenia Tłustego Czwartku. Gdy w końcu nadeszła pora podwieczorku Pracowite Mrówki z wielkim apetytem zjadały pączki. Niespodzianką dla dzieci była wizyta przedstawiciela z Radio Bielsko, którego zaprosił Pan Artur „nasz osobisty trener”. Dziennikarz zgodnie z tradycją tego dnia przywiózł pączki. Była to okazja do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych zwyczajów.

Walentynki Grupa Mrówek

15 lutego  był dla Pracowitych Mrówek prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami.

Bal Karnawałowy

2 lutego w naszej grupie już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sala wyglądała zimowo, przystrojona śnieżynkami, serpentynami i balonami.