Pracowite Mrówki wiosna w przedszkolu

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W grupie V przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej.

Wielkanoc u Mrówek

Święta wielkanocne to jeden z najradośniejszych i najbardziej kolorowych okresów w roku. Choć poprzedzone smutkiem, postem i zadumą, niosą w sobie wiele radości i nadziei, zwiastują pełnię życia.

Pracowite Mrówki Talent matematyka

12marca przedszkolaki z grupy V pochyliły się nad kolejnym swoim talentem. Każda Pracowita Mrówka chciała zdobyć talent „Matematyka” poprzez przygotowanie działań lub zadań matematycznych i prezentowanie swoich umiejętności matematycznych przed całą grupą.

Pracowite mrówki Dzień kolorowej skarpetki

23 marca grupa Pracowitych Mrówek włączyła się w obchody „Dnia Kolorowej Skarpetki” Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą.

Talent „Kaligrafa”

24 lutego Pracowite Mrówki zdobywały kolejny talent z cyklu „Zdolniacha”. Tym razem był to talent Kaligrafa, dzieci miały do wyboru starannie pisać po śladzie lub odwzorować wyrazy w liniaturze.