.  w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka

W dniu 30. września 2020 r.  w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W naszej grupie to szczególne święto przebiegło pod hasłem: „Jestem Super Chłopakiem – Dżentelmenem”. Tego dnia chłopcy mieli do wykonania szczególne zadania. Musieli oni wykonać  szereg czynności, by móc wstąpić do „Klubu Dżentelmenów”. Natomiast dziewczynki wcieliły się w rolę ekspertów- jurorów, gdzie oceniały rezultaty wykonanych zadań przez swoich kolegów.

Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka

W dniu 19 września 2020 r.  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci śpiewały ulubione piosenki, brały udział w różnych zabawach integracyjnych, tańczyły do ulubionej muzyki oraz uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem kolorowej chusty animacyjnej. Ten dzień przyniósł naszym przedszkolakom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie tego pełnego emocji święta dzieci z naszej grupy otrzymały „Odznakę Super Przedszkolaka”.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2020 r. obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta było pobudzić u naszych przedszkolaków kreatywność, pomysłowość i zachęcić ich do aktywnego działania. Na zajęciach dzieci poznały genezę święta, szukały ukrytych kropek (kółek) w sali, z których później tworzyły niesamowite kompozycje. Ciekawe, a zarazem kreatywne dla naszych „Wiewiórek” okazało się ozdabianie kółek według własnej inspiracji, które później posłużyły dzieciom do wykonania wspólnych, grupowych plakatów.