Świąteczny czas w naszej grupie

Świąteczny czas w naszej grupie

          04 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania na ich twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko Św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał paczki. 

Zabawy andrzejkowe grupa żabki

W naszej grupie zapanowała magiczna atmosfera,  ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, gdzie dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Na początku   wszystkie dzieci zostały zapoznane z tradycją Andrzejek i wybranymi wróżbami .

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.

Dzień pluszowego misia

              Wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.  

 Dzień z kroplą wody

W naszej grupie obchodziliśmy Dzień z kroplą wody. Dzieci określały właściwości wody, jej barwę, kształt, zapach, smak. Obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie. 
 Następnie dzieci  rozpuszczały w miskach z wodą cukier, mąkę i płyn do naczyń, obserwowały która z substancji  rozpuszcza  się  najłatwiej  i  zastanawiały  się,  do  czego można wykorzystać  powstałe roztwory.