Przedszkole nr 1

W naszym przedszkolu dzieci świętowały już DZIEŃ JABŁKA, DZIEŃ DRZEWA,  nadeszła więc   pora, by ogłosić DZIEŃ DYNI! Święto to obchodziliśmy w piątek 28 października.

Przedszkole nr 1

26 października w grupie 1 odbyła się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Była to bardzo ważna chwila zarówno dla dzieci, jak i  kadry przedszkolnej oraz rodziców.

Dzień jabłka grupa biedronki

ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA  obchodzony 28 września  to świetna okazja do świętowania, ponieważ polskie jabłka to prawdziwy skarb. Są one cenione na całym świecie ze względu na unikatowy smak i niezastąpione walory odżywcze.

Przedszkole nr 1

W czasie zajęć przedszkolnych w październiku dzieci dowiedziały się, jak cenne dla zdrowia są owoce i warzywa. Jesień to czas zbiorów w sadzie i ogrodzie,

Grupa Biedronki

Zajęcia z udziałem przyjaznej, skorej do zabaw i  psot Ivet były dla dzieci wielką atrakcją.  Pani Jola- właścicielka Ivet –-zapoznała dzieci z zasadami bezpiecznego zachowania się w czasie zabawy ze zwierzętami.  Obecność czworonoga zmotywowała dzieci do działania, przełamując u niektórych nieśmiałość  i nieufność.

Przedszkole nr 1

10 października obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA.  O tym, jak ważną rolę w  naszym życiu pełnią drzewa, nie trzeba nikogo przekonywać: są naturalnym elementem środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca.

Przedszkole nr1

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest w polskich przedszkolach 20 września. W naszej grupie ten dzień był wyjątkowy.  Zabawy muzyczno- ruchowe, bardzo  lubiane przez dzieci, zapewniły od rana radosną atmosferę.

Dzien chłopaka

Wrzesień kończy się optymistycznym akcentem, a mianowicie DNIEM CHŁOPAKA. To w przedszkolu doskonała okazja do integracji i dobrej zabawy.  Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów niespodziankę – pamiątkowy krawat.  Nie zabrakło uśmiechów i życzeń dla chłopaków oraz  wspaniałej zabawy przy muzyce.

Grupa Biedronki

15 września 2022r. w naszej grupie to dzień wesołych zabaw z… kropką.  Wykorzystując swoją wyobraźnię dzieci układały kompozycje z małych i dużych „kropek”.  Wykonały też piękne prace plastyczne pełne kropek: biedronki, muchomorki, piłeczki.  Piosenki przedszkolne, nie tylko o biedronkach w czarne kropki, zapewniły miłą atmosferę w tym dniu pełnym zabaw.