Przedszkole nr 1

Bal Karnawałowy to miła tradycja przepełniona muzyką i wspaniałą zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe.

Przedszkole nr 1

Tuż przed świętem Trzech Króli, w naszej grupie odbyły się jasełka bożonarodzeniowe, na które zostali zaproszeni rodzice przedszkolaków.

Przedszkole nr 1

ZIMOWE SZALEŃSTWA W GRUPIE ŻABEK!

Zima, zima jest wspaniała ,gdy jest mroźna, gdy jest biała
Nie taka jak ostatnie, nasze zimy
Takiej zimy, my się wcale nie boimy

Przedszkole nr 1

13 stycznia dzieci z grupy „Żabki”, jeszcze raz zaprezentowały przedstawienie jasełkowe swoim najbliższym, ale tym razem swoim Babciom          i Dziadkom z okazji zbliżającego Ich święta.

Przedszkole nr 1

W dniu 5. grudnia w naszym przedszkolu odbyło magiczne spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zanim jednak do tego spotkania doszło, przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt.: „Przygoda w fabryce zabawek” i wzięły udział we wspólnej zabawie z aktorami.

Przedszkole nr 1

11 listopada, bardzo ważna data dla każdego Polaka. W związku  z obchodami Święta Niepodległości, w przedszkolu  na zajęciach rozwijano u dzieci poczucie przynależności narodowej, czy kultywowanie polskich tradycji narodowych.

Przedszkole nr 1

            W dniu 15 listopada mieliśmy okazję gościć w naszej grupie niezwykłą osobę - Dawida, ucznia klasy III a, który zechciał opowiedzieć swoim młodszym kolegom i  koleżankom o swojej pasji, jaką są dinozaury.

Przedszkole nr 1

W dniu 18 października dzieci z grup: „Żabki” oraz „Smerfy” wybrały na wspólną wycieczkę do „Warowni Pszczyńskich Rycerzy”. Nasza przygoda w warowni zaczęła się od zabaw ruchowych z rycerzem na świeżym powietrzu przy murach zamku.

Przedszkole nr 1

Poruszając na zajęciach tematykę zdrowego odżywiania, w szczególności roli owoców i warzyw, jakie odgrywają dla naszego organizmu, dzieci z naszej grupy przygotowały pyszną pełną witamin sałatkę owocową.

Przedszkole nr 1

W dniu 5 października dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach naukowych. Podczas zajęć dzieci obserwowały i tworzyły bańki mydlane, co było dla nich nieprawdopodobnym przeżyciem.

Przedszkole nr 1

30 września w naszej grupie obchodziliśmy „Dzień Chłopaka”.  Podczas grupowej uroczystości każdy chłopak z naszej grupy, aby  mógł poczuć się wyjątkowo, został udekorowany imienną koroną.