Śniadanie Wielkanocne

Tuż przed świętami , w środowy poranek urządziliśmy w naszym przedszkolu uroczyste śniadanie wielkanocne.

Na świątecznym stole nie zabrakło jajek, smacznych past jajecznych oraz przepysznych babek wielkanocnych, które dzieci ze starszych grup wykonały własnoręcznie. Maluszki udekorowały stoły pisankami, stroikami z bazi i bukszpanu - symbolami budzącej się do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach świątecznych, dzieci dowiedziały się wcześniej na zajęciach dydaktycznych od swoich pań. Przed rozpoczęciem wspólnego śniadania dzieci ze starszej grupy zaprezentowały krótki program artystyczny związany z tradycjami wielkanocnymi, następnie każda z grup zaprezentowała swoją wielkanocną piosenkę. Złożyliśmy sobie również ciepłe życzenia świąteczne.