Pewnego dnia postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Na naszych zajęciach zagościła Kropelka Wody.

Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Przedszkolaki  uczyły  się  nazywać  cechy  wody,   prowadziły  doświadczenia
badające jej właściwości. Obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie.
 Następnie rozpuszczały w miskach z wodą cukier, mąkę i płyn do naczyń, obserwowały która z substancji  rozpuszcza  się  najłatwiej  i  zastanawiały  się,  do  czego  można  wykorzystać  powstałe roztwory. Każdy chciał być pomocnikiem Pani przy tak ciekawych eksperymentach! Na naszych zajęciach okazało się, że Motylki doskonale radzą sobie również z przeliczaniem kropelek deszczu. Na zakończenie naszej przygody z Kropelką Wody wykonaliśmy pracę plastyczną.