Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dnia 9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość się z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Tego dnia, mieliśmy zaszczyt gościć szczególne osobistości- Pana Wójta- Radosława Ostałkiewicza, Panią Wicewójt- Annę Skotnicką- Nędzka oraz  straszy sierżant Kazimierz Kiszczak. Każda z grup pod kierunkiem swoich pań, przygotowała  piosenki o tematyce patriotycznej.

Dzieci z naszej grupy, ubrane w odświętne stroje, pięknie zaśpiewały „Piosenkę małego patrioty”. Po prezentacji wszystkich grup, przedszkolaki wraz zaproszonymi osobistościami udały się pod Pomnik I Marszałka Polski  Józefa Piłsudskiego, gdzie złożyły wiązanki kwiatów, zapaliły znicz oraz odśpiewały Hymn Polski- „Mazurek Dąbrowskiego”. Następnie udaliśmy się jeszcze pod Pomnik Ofiar Faszyzmu, gdzie również złożono wiązankę kwiatów.

Odsłony: 129