Spotkanie z ratownikiem medycznym

          Pewnego listopadowego poranka  naszą grupę odwiedziła mama Lenki, która jest ratownikiem medycznym.

Celem zajęć  było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pani Ratownik pokazała dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Pani Anita wyjaśniła również na czym polega jej praca. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem spotkania były ćwiczenia praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzielne Skrzaty uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność  osoby poszkodowanej, jak wykonać masaż serca. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY PANI ANICIE ZA POŚWIĘCONY CZAS ORAZ ZA  PRAKTYCZNE I MIŁE SPOTKANIE.

Zdjęcia z galerii

Odsłony: 109