„Ach jak przyjemnie i jak wesoło
Kiedy dynia krąży w koło.
Dynia tu, dynia tam,
Dynia krąży tu i tam.”

Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Dzień dyni
Pracowite Mrówki
Dzień dyni
Previous Next Play Pause

Dynia jest warzywem, które zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Przekonały się o tym dzieci 16 października, kiedy zorganizowaliśmy sobie Dzień Dyni.

Wszyscy tego dnia przeżyliśmy istny dyniowy zawrót głowy. Królował oczywiście kolor pomarańczowy. Rozmawialiśmy na temat wyglądu i przeznaczenia tego wartościowego warzywa. Przedszkolaki odkryły również, co ukrywa dynia w środku.

Odbyły się również „dyniowe zabawy”, które przyniosły wiele radości wszystkim dzieciom: dyniowe kręgle, wybuchająca dynia, toczenie dyni, tworzenie dyniowych portretów oraz ozdabianie dyń. Nie obyło się oczywiście bez degustacji pestek dyniowych oraz dyniowego ciasta. Zabawa była świetna, a śmiechu co niemiara.