Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W grupie V przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej.

Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. 22 marca podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce. Po zajęciach wraz z paniami wyruszyły z Marzanną nad rzekę. Pobyt nad rzeką zakończył się wrzuceniem jej do wody z oklaskami i głośnymi okrzykami: „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, do wody cię wrzucamy, bo Zimę żegnamy”. W ten właśnie sposób przedszkolaki oznajmiły mieszkańcom Jaworza, że Wiosna już przyszła!

 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
 wiosna w przedszkolu
Pracowite Mrówki
wiosna w przedszkolu
Previous Next Play Pause