Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat.

W tym dniu nasze przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie, tytuły bajek, rozwiązywały zagadki o bajkowych bohaterach oraz przebierali się za różne postacie z bajek. Na zakończenie tego bajkowego dnia oglądały fragmenty swoich ulubionych kreskówek oraz rysowały swoją ulubioną postać z bajki.

Ten dzień sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać . Pamiętajmy, że postacie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Uczą i pomagają w przezwyciężaniu wielu barier a co najważniejsze każda bajka ma swój morał, który wiele uczy i dorosłych i dzieci.

Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Grupa Żabki
Dzień postaci z bajek
Previous Next Play Pause