W naszej grupie obchodziliśmy Dzień z kroplą wody. Dzieci określały właściwości wody, jej barwę, kształt, zapach, smak. Obserwowały, które przedmioty pływają, a które toną w wodzie. 
 Następnie dzieci  rozpuszczały w miskach z wodą cukier, mąkę i płyn do naczyń, obserwowały która z substancji  rozpuszcza  się  najłatwiej  i  zastanawiały  się,  do  czego można wykorzystać  powstałe roztwory.

Każdy chciał być pomocnikiem Pani przy tak ciekawych eksperymentach! Na naszych zajęciach okazało się, że Żabki doskonale radzą sobie również z przeliczaniem kropelek deszczu. Na zakończenie naszej przygody z Kropelką Wody wykonaliśmy pracę plastyczną.

Dzień z kroplą wody
Grupa Żabki
Dzień z kroplą wody
Dzień z kroplą wody
Grupa Żabki
Dzień z kroplą wody
Dzień z kroplą wody
Grupa Żabki
Dzień z kroplą wody
Dzień z kroplą wody
Grupa Żabki
Dzień z kroplą wody
Dzień z kroplą wody
Grupa Żabki
Dzień z kroplą wody
Dzień z kroplą wody
Grupa Żabki
Dzień z kroplą wody
Dzień z kroplą wody
Grupa Żabki
Dzień z kroplą wody
Dzień z kroplą wody
Grupa Żabki
Dzień z kroplą wody
Previous Next Play Pause