BIEDRONKI to grupa dwudziestu najmłodszych, 3-letnich dzieci  w przedszkolu. Pierwsze dni w nowym otoczeniu bywają trudne.  Pod opieką  pani Beaty, pani dyrektor Jolanty oraz pani Ewy dzieci poznają nowe środowisko, wymagania, warunki.  W atmosferze  sprzyjającej akceptacji dziecka i rozumieniu jego stresu nauczycielki starają  się  zapewnić dzieciom warunki łatwej i możliwie szybkiej adaptacji.

Pierwsze tygodnie w przedszkolu obfitowały w zajęcia integrujące grupę, służące wzajemnemu poznaniu się, uczące komunikowania o swoich problemach i potrzebach.

Z wielkim zaangażowaniem i radością dzieci wykonywały prace plastyczne. Zapoznały się także z książkami, które będą towarzyszyć im w procesie edukacyjnym. Z zainteresowaniem oglądały kolorowe ilustracje, które inspirowały do  rozmów.

Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Aktywność na świeżym powietrzu  to dla dzieci wielka radość.