Jesień to bardzo ciekawa pora roku ze względu na kolorystykę  i bogactwo darów. Przedszkolaki podczas spaceru zbierały dary jesieni, które wykorzystały podczas zabawy ale również  nauki.

Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Jesienna matematyka
Previous Next Play Pause

Do pracy wykorzystaliśmy kasztany, żołędzie, szyszki, listki, patyczki. Korzystając z piękniej jesiennej pogody dzieci bawiły się w matematyków, używając do zabaw matematycznych skarby znalezione podczas spaceru. Podczas zabaw matematycznych przedszkolaki przeliczały, układały rytmy, segregowały, określały położenia przedmiotów: „nad, pod, za, przed”, grały w ,,kółko – krzyżyk” , ,,Sudoku”, a także zamieniły się w artystów tworząc piękne obrazy. Było wiele radości, gdyż jest to świetna zabawa.