W poniedziałek 31 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pomarańczowy. Wszystko w tym dniu skupiało się wokół koloru pomarańczowego, nawet dzieci miały na sobie garderobę w tym kolorze.

Dzień pomarańczowy ,grupa liski , przedszkole nr1 w Jaworzu
Dzień pomaranczowy

Grupa Liski

Dzień pomarańczowy ,grupa liski , przedszkole nr1 w Jaworzu
Dzień pomaranczowy

Grupa Liski

Dzień pomarańczowy ,grupa liski , przedszkole nr1 w Jaworzu
Dzień pomaranczowy

Grupa Liski

Dzień pomarańczowy ,grupa liski , przedszkole nr1 w Jaworzu
Dzień pomaranczowy

Grupa Liski

Dzień pomarańczowy ,grupa liski , przedszkole nr1 w Jaworzu
Dzień pomaranczowy

Grupa Liski

Dzień pomarańczowy ,grupa liski , przedszkole nr1 w Jaworzu
Dzień pomaranczowy

Grupa Liski

Dzień pomarańczowy ,grupa liski , przedszkole nr1 w Jaworzu
Dzień pomaranczowy

Grupa Liski

Dzień pomarańczowy ,grupa liski , przedszkole nr1 w Jaworzu
Dzień pomaranczowy

Grupa Liski

Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały z połączenia jakich barw powstaje kolor pomarańczowy, szukały przedmiotów znajdujące się w sali w tym kolorze, rozróżniały owoce i warzywa. Tego dnia na naszych zajęciach królowała marchewka. Dzieci dowiedziały się o właściwościach odżywczych tego warzywa, układały sylwety od najmniejszej do największej i odwrotnie,  wysłuchały opowiadania „M jak marchewka Marta”, a także piły  soki z dodatkiem marchewki. Dużą atrakcją dla dzieci było wykonanie masy solnej, z której powstały wspaniałe marchewki. Zajęcia z dużą ilością koloru pomarańczowego zakończyła zupa marchewkowo- dyniowa, którą dzieci ze smakiem zajadały.