05 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Z tej okazji, 6 listopada dzieci wyruszyły w podróż do krainy bajek. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. Była zabawa w teatr – naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. To spotkanie sprawiło dzieciom bardzo wiele radości. Przedszkolaki były aktywne, otwarte i wesołe. Był to dzień pełen wrażeń.

Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek
Dzień postaci z bajek
Międzynarodowy dzień postaci z bajek