W pewien deszczowy listopadowy dzień obchodziliśmy w naszej grupie „ Dzień z Kropelką Wody”. W tym dniu wszystkie dzieci zostały zaczarowane w  kropelki deszczu i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej  znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. 

kroplaW czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…, zamienialiśmy się w krople wody. Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.

Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów
Dzień z Kroplą Wody
Dzień z Kroplą Wody w grupie Smerfów