Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń

W tym tygodniu poszerzaliśmy wiedze dzieci na temat akceptacji osób „innych” ze względu na różne odmienności. Dzieci wysłuchały bajki o Brzydkim Kaczątku, wypowiadały się na temat uczuć jakie można odczuwać, kiedy ktoś cie nie lubi, nie szanuje, wyśmiewa. „Inny nie znaczy gorszy” to było hasło przewodnie naszych zajęć, podczas różnych zabaw dzieci kształtowały swoją wrażliwość i gotowość służenia pomocy drugiemu.

 

Wyjaśniliśmy również znaczenie słowa „przyjaciel” dzieci wskazywały cechy dobrego przyjaciela oraz z pomocą rodziców wykonały prace plastyczne „Ja i mój przyjaciel”. Słuchając kilka przychód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół, przedszkolaki zrozumiały jak ważne jest by mieć swojego przyjaciela. Organizowane zabawy podczas zajęć bardzo zintegrowały grupę. Dzieci chętnie wykonały prace plastyczną, malując farbami postać Kubusia Puchatka.

Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Grupa Misie
Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń
Grupa Misie
Previous Next Play Pause