Przedszkole nr 1

Już drugi raz grupa Misiów miała przyjemność spotkać się z prawdziwymi góralami. Dzieci utrwaliły sobie nazwy poszczególnych elementów ubioru górala.

Przedszkole nr 1

Dzieci w marcowe tygodnie poznały różne zjawiska pogodowe i wykonały prace plastyczną „Tęcza” z wykorzystaniem wielu kolorów plasteliny. Zabawy z plasteliną idealnie rozwijają  motorykę małą i zapewniają wiele radości dziecku.

Przedszkole nr 1

W dniu 9 lutego w  grupie  misiów odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrane były w kolorowe stroje. Przedszkolaki z wielką ochotą uczestniczyły w zabawach i tańcach. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci.

Przedszkole nr 1

Z utęsknieniem czekaliśmy na nadejście wiosny! 21-go marca od rana przedszkolaki śpiewały wiosenne piosenki.

Przedszkole nr 1

W listopadzie przedszkolaki świętowały „Dzień Kredki”. Kredki zostały wykorzystane nie tylko do rysowania i kolorowana, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych oraz ruchowych. Był to bardzo kolorowy i wesoły dzień.

Przedszkole nr 1

Dzieci chętnie wykonują prace plastyczne różnymi technikami, dlatego warto to wykorzystać do wprowadzania cyfr . Misie lubią zabawy matematyczne jak widać na poniższych zdjęciach.

Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń

W tym tygodniu poszerzaliśmy wiedze dzieci na temat akceptacji osób „innych” ze względu na różne odmienności. Dzieci wysłuchały bajki o Brzydkim Kaczątku, wypowiadały się na temat uczuć jakie można odczuwać, kiedy ktoś cie nie lubi, nie szanuje, wyśmiewa. „Inny nie znaczy gorszy” to było hasło przewodnie naszych zajęć, podczas różnych zabaw dzieci kształtowały swoją wrażliwość i gotowość służenia pomocy drugiemu.

Przedszkole nr 1

W tym wyjątkowym dniu, już od rana panowała radosna atmosfera. Dzieci brały udział w zabawie tanecznej oraz w rywalizacjach grupowych (układali obrazki przedstawiające dziewczynkę z kilku elementów).

Przedszkole nr 1

10 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości.  Z tej okazji przedszkolaki z wszystkich grup, a także pracownicy zebrali się aby uroczyście świętować ten bardzo ważny dzień. Każda grupa przygotowała program artystyczny, dzieci  śpiewały piosenki patriotyczne i recytowały wiersze. Wspólnym akcentem było zaśpiewanie hymnu polskiego.

Przedszkole nr 1

Dzień rozpoczął się od poznania tradycji związanych z Tłustym Czwartkiem. Dzieci oglądały film i zdjęcia przedstawiające wykonanie faworków i różnego rodzaju pączków.

Bal postaci z bajek

Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły przebrane w piękne bajkowe stroje. W grupie Misiów można było spotkać księżniczki, wróżki, myszkę Miki, a nawet króla i królową.