Tolerancja-Szacunek-Przyjaźń

W tym tygodniu poszerzaliśmy wiedze dzieci na temat akceptacji osób „innych” ze względu na różne odmienności. Dzieci wysłuchały bajki o Brzydkim Kaczątku, wypowiadały się na temat uczuć jakie można odczuwać, kiedy ktoś cie nie lubi, nie szanuje, wyśmiewa. „Inny nie znaczy gorszy” to było hasło przewodnie naszych zajęć, podczas różnych zabaw dzieci kształtowały swoją wrażliwość i gotowość służenia pomocy drugiemu.

Bal postaci z bajek

Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły przebrane w piękne bajkowe stroje. W grupie Misiów można było spotkać księżniczki, wróżki, myszkę Miki, a nawet króla i królową.

Witając Panią Jesień, Misie wybrały się na wiele spacerów podczas słonecznej pogody. Podczas prac plastycznych doskonaliły sprawności manualne, wykonując wydzierankę-grzyby i wyklejankę-liście.

Wizyta w Chlebowej Chacie

Celem tego wyjazdu było poznanie przez dzieci procesu powstania masła i pieczenia chleba. Dzieci miały możliwość samodzielnie upiec „podpłomyki”. Następnie degustacja wypieków, chleba z masłem, miodem lub smalcem. Kolejno przystąpiliśmy do zwiedzania Starej Chaty, słuchanie opowiadań o dawnym życiu mieszkańców, zwiedzane pomieszczeń drewnianej Chaty, w której zgromadzono różne sprzęty dawniej potrzebne do życia.

Koncert Kapeli Góralskiej

W listopadzie przedszkolaki zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jaworzu, gdzie odbył się koncert Górali, którzy przyjechali z okolic Wisły.